Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен дилер на дрога

t

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во 01:15 часот по полноќ на ул.„Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, го лишиле од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол „берета“ за кој не поседувал дозвола, соопшти Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чепна кај што не треба: МВР во…

Во текот на вчерашниот ден, Бугаринот Виктор…

МВР најостро ги осудува лагите дека бугарска…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

МВР ја затвори за сообраќај „Самоилова“ кај…

МВР соопшти дека од денеска се воведува…

МВР: Сите мора да ги заменат старите…

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните…

Акција на МВР: Пронајдена и одземена марихуана,…

Вчера во 11.30 часот на подрачјето на Центар, полициски…