Акција на МВР: Приведени дилери од Битола, Кисела Вода и Аеродром

t

МВР известува дека во текот на вчерашниот и денешниот ден во Скопје и Битола се приведени лица кај кои биле најдени психотропни супстанци.

На 02.12.2022 на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола ги лишиле од слобода Б.Б.(21), А.Б.(28) и Љ.Н.(19), сите од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена ќеса со прашкаста материја. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 01.12.2022 во 15.50 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.М.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 01.12.2022 во 22.05 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Ј.(33) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана и дробилка. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексико го екстрадира синот на озлогласениот Ел…

Потегот доаѓа девет месеци откако синот на…

Хантер Бајден со федерално обвинение за нелегално…

Хантер Бајден денес е обвинет за нелегално…

Хорор во Франција – почина 10 годишно…

Десетгодишно момче е убиено синоќа во престрелка…

Голема полициска акција во Белград: Се апсат…

Уапсена криминална група осомничена дека шверцувала дрога…

Медведев се шегува за дрогата во Белата…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија,…