Објавено на:

Акција на МВР: Приведен дилер од Неготино

t

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода М.А.(31) од Кавадарци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Командир на полициска станица доби четири и…

По поднесен обвинителен акт од страна на…

НАЈНОВА ВЕСТ: Специјалци на улиците во Чаир…

Голема полициска акција е во тек вечерва…