Објавено на:

Акција на МВР: Пронајдено оружје при претрес во Ласкарци

t

Денеска (21.05.2022) во с.Ласкарци, скопско,  полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР во координација со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода С.Б.(34) од с.Ласкарци.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени една пушка- карабин и повеќе куршуми за него  и една  ловечка пушка.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден најави рекордна испорака на оружје во…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска на прес-конференција во…

Американските сенатори со договор за усвојување построг…

Група американски сенатори од двете партии постигнаа договор за…

Бајден пушти срце: Оружје вредно милијарда долари…

Претседателот на САД, Џо Бајден најави дополнително оружје за Украина,…

Џабе оружје кога не знаат да го…

Недостигот од обука на украинските војници за…

Њујорк со нови ограничувања за набавка на…

Гувернерката на американската сојузна држава Њујорк, Кети…