Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм марихуана дома

t

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во неговиот дом била најдена марихуана во тежина од еден килограм, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска (20.03.2023) полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје,  извршија претрес во дом на С. Т. (38) во Скопје.  При претресот пронајдени се четири најлонски кеси со околу 800 грама марихуана и две стаклени тегли со околу 200 грама марихуана и седум куршуми. Лицето е лишено од слобода и задржано во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…