Акција на МВР, уапсен турски државјанин: Ова се деталите

t

Полициски службеници од полициската станица за граничен надзор Стар Дојран, утрово во 01.35 часот на раскрсница „Богданци“ го уапсиле О.Т.(24) од Р.Турција кој управувал патничко моторно возило „опел вектра“ со црногорски национални ознаки, a во кое превезувал три лица мигранти.

О.Т. е задржан во Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка.

За настанот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

(Видео) Хаос во Њу Јорк: Протестанти викаа…

Бесни протестирачи извикуваа „затворете ја границата“, додека…

Приведен криумчар, пронајдени 20 мигранти

Вчера околу 11.20 часот на автопатот Гевгелија…