Објавено на:

Акција на тетовската полциија: Приведени 5 лица, кај нив е најдена дрога

t

Тетовската полиција информира дека во три случаи ноќеска од 22 часот до 2 часот се приведени пет  лица кај кои е најдена дрога. На улица „Љуботенска“ во Тетово околу 22 часот лишен од слобода е 41-годишник од Тетово затоа што кај него бил пронајден кокаин. Половина час подоцна на улица „29 Ноември“ во Тетово, 26-годишната жена од градот  е приведена затоа што и бил пронајден кокаин.

-Ноќеска околу 2 часот и 10 минути, на локален пат во тетовско Теарце, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Ј.А.(24) и В.А.(20) од тетовско Пршовце и Д.С.(21) од кумановско Слупчане, кои десетина минути пред тоа на регионалниот пат Џепчиште-Пршовце не застанале со нивното возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки, во кое тројцата се превезувале и се обиделе да удрат еден од полициските службеници, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Според информацијата на СВР Тетово при преглед на возилото им биле пронајдени хашиш, марихуана и спреј-солзавец. Трите лица се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе се соочат со соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Драма во Тетово: Бездомни кучиња нападнале жена,…

Со скршеница на десната нога и повредена…

Ножеви и дрога во казино: Силни полициски…

Полициски службеници од Одделот за униформирана полиција…