Објавено на:

Албанска државјанка со лажни документи уапсена во Гостивар

t

Во угостителски објект во Гостиварско, полицијата уапсила тројца албански државјани, кои немале исправни документи за престој во земјава.

На 11/12.07.2022 во периодот од 23.40 до 00.40 часот во с.Чегране, Гостиварско, била спроведена акциска контрола и во угостителски објект била лишена од слобода К.Р.(43) од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, по член 380 од Кривичниот законик. 

 

Во објектот, исто така, како гости биле затекнати А.Л.(36) и К.М.(31) од Република Албанија, кои биле приведени поради непријавен престој – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)Катиљ ферманот за Ленин Јовановски и „Слобода…

Пет години, или 60 месеци приватните превозници…

Драма во Гостивар: Маж ги нападнал сестра…

41-годишен жител на Гостивар вчера бил уапсен…

Нашата чудесна земја: Гостиварец си позајмил агрегат…

Вработен во гостиварскиот стационар за улични кучиња…

Соседки “се фатија за коса”: Женска тепачка…

СВР Тетово информира дека вчера (2 ноември)…

Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…