Албански државјанин избоден во Кичево!

t

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на бул.„Ослободување” во Кичево бил физички нападнат и повреден со остар предмет албанскиот државјанин Џ.В..

На нападот му претходела вербална расправија во објектот. Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје за укажување на лекарска помош.

Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшни сцени: Еден хеликоптер и два…

Денеска, Центарот за управување со кризи (ЦУК)…

Акџија на МВР во Кичево: Пронајдени оружје…

На 25.10.2022 околу 18.50 часот на ул.„Маршал…

Албански државјанин избоден во Кичево!

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево…

(Видео) “Смрт на фашизмот, слобода на народот”:…

На 17 септември 1943 година во селото…

Акција на МВР во Кичево: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници синоќа ги привеле Ф.М.(28) и…