Објавено на:

Инфомакс е, и ќе биде редакција на читателите

t

Во вечерашното издание на “Teшки муабети” се начна темата околу финансирање и партизација на медиумите каде уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во текот на емисијата изјави :
“Инфомакс е редакција на граѓаните, редакција на своите читатели, и не е редакција на никој друг освен на граѓаните на читателите и на тие што не поддржуваат. Инфомакс никогаш нема да биде ни вмровски, ни сдсмовски, ни на ДУИ, ни на Аијанса, ни на Левица, ама секогаш ќе биде на страна на народот. Така сме почнале да работиме така планирааме и да продолжиме. Ако некој си гаи илузии дека сме нечии тогаш погрешил” – изјави Митовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски од ОН: Русија да се повлече…

Се наоѓаме пред голем предизвик, не очекува…

Поранешен војник на УЧК се буни: Сопругата…

Шабан Лимани, поранешен војник во три војни…

Ковачевски повтори: И покрај сите потешкотии ЕУ…

Граѓаните на Македонија заслужуваат најголем кредит, бидејќи…

Милевски по денешниот пораз: Горд сум како…

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски,…

Немаме среќа: Грузија води со 2:0, крајот…

Фудбалската репрезентација на Грузија одново одигра максимално сконцентрирано против Македонија.…