Објавено на:

Американска конгресменка: Бајден не треба да се кандидира за втор мандат

t

Демократската конгресменка Каролин Малони, претседателка на Комисијата за надзор и реформи во Претставничкиот дом, изјави дека американскиот претседател Џозеф Бајден нема да се кандидира за втор мандат.

„Неофицијално, тој повеќе нема да се кандидира“, изјави таа за новинарите.

Новинарката рече дека ја интересираат официјалните одговори.

„Официјално? Не, не треба повторно да се кандидира“, одговорила Мелони, пренесуваат американските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

72% од Американците не сакаат Бајден да…

72 отсто од Американците не сакаат Бајден…

Ковачевски им порача на Македонците во САД…

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски синоќа се…

“Да знаат со што си имаат работа”:…

Русија ќе му ја покаже на американскиот…

Доаѓа зима: Америка нема доволно гас за…

Американските производители на нафта и гас нема…

Кирилов: САД признаа дека во Украина се…

Американската делегација во Женева призна дека во…