Објавено на:

Американски институт: Украинските сили се во противнапад

t

Институтот за проучување на војната, во својата дневна анализа известува дека украинските сили продолжуваат со локални контранапади против руските сили.

Американскиот институт наведува дека Украинците со ненадеен контранапад повратиле голем дел од Севернодоњецк, а извршиле и контранапад северно од Харков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги…

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено…