Ана Волш е жива, жртва е на тајни агенти, тврди пријател на сопругот Брајан

t

Иако врз основа на бројни докази кои упатуваат на тоа, Брајан Волш е обвинет за убиство на неговата сопруга Ана Волш од Белград, фактот што нејзиното тело сè уште не е пронајдено предизвикува многу контроверзии во врска со овој случај.

Една таква, прилично бизарна теорија изнесе школскиот другар на Брајан, кој смета дека тој е „наместенн“ и за тоа ги обвинува тајните служби!

Одев во средно училиште со Брајан Волши и мислам дека тој не е виновен за убиството на неговата сопруга. „Мислам дека неговата сопруга, бизнисот на Ана Волш и шпионските врски се одговорни“, објави тој во видеото на YouTube, тврдејќи дека Брајан е „наместен за убиството на неговата сопруга“.

– Се познавам со Брајан 30 години, не верувам дека би можел да го направи тоа. Од друга страна, има некои информации кои не одговараат и за кои не се зборува. Можеби Ана воопшто не е мртва, туку поврзана со разузнавачки агенции – рече пријателот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…