Ангелов: Нема информации за горење какви било опасни материи во ОХИС

t

Како што извести директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, гаснењето на пожарот во ОХИС е во завршна фаза.

„Нема информации за горење какви било опасни материи“, рече Ангелов и додаде дека кога ќе биде изгаснат, ќе имаат повеќе информации за пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Автомобил удри во мечка со мали…

Доцна вечерва на локалниот пат Тетово -…

Вчера на 112 во ЦУК регистрирани 1.690…

Изминатото деноноќие имало 1.690 повици кон Единствениот…

Ангелов: Излизганите камиони беа пречка за побрзо…

За само еден ден центарот за управуање…

Вжештени телефоните во ЦУК: над 2 илјади…

Во Центарот за управување со кризи (ЦУК),…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…