(Анкета) Како се одвива сообраќајот во Скопје и дали автобусите на ЈСП се редовни?

t

Скопје функционира нормално, иако одредени политичари се обидуваат да создадат хаос низ градот, особено со блокадите на приватните превозници на неколку крстосници и сообраќајници низ градот.

Сообраќаен хаос во Скопје нема, автобусите доаѓаат навремено и нема невообичаени гужви велат граѓаните. Тие потенцираат дека откако приватните превозници ги прекинаа блокадите, сообраќајот низ градот се одвива нормално, како и порано.

Како што можевме да забележиме за време на анкетата, на автобуските постојки нема невообичаени гужви, а автобусите се движат нормално, според возниот ред кој го имаат.

Во денешната анкета ги прашавме граѓаните дали автобусите на ЈСП се редовни и дали сообраќајот функционира нормално.

Што мислат скопјани може да погледнете на следниот ЛИНК

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена…

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…