„Анонимуси“ испратија порака до Русите: Застанете против Путин

t

Хакерската група „Анонимуси“ објавија порака специјално направена за да допре до руските граѓани, наводно барајќи од нив да застанат против Путин и да го тргнат од власт.
„Вие сте заробени зад железната завеса на пропаганда, а вашата влада се обидува да ве спречи да бидете дел од меѓународен разговор, поради страв од она што би можеле да го дознаете. Режимот на Владимир Путин врши воени злосторства со својата неодамнешна инвазија на Украина. предизвикувајќи голема бегалска криза и безброј случаи на смртни случаи.


Ситуацијата во која се наоѓате е ужасна, но вашата единствена опција да го спречите претстојниот економски колапс и потенцијалната светска војна е да преземете акција за да се спротивставите на војната и режимот на Владимир Путин. Путин го жртвуваше руското население. Во овој момент, најмирниот начин на кој би можел да се стави крај на овој конфликт би било народот на Русија да се крене против Путин и да го отстрани од власт“, ​​се наведува во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

Да им се спротивставиме на ѓаволите: Муслиманските…

Муфтиите од Кавказ ги повикаа муслиманите да…

(Видео) ИСКАНДЕРИ ПРИСТИГНАА ВО ХЕРСОНСКИОТ РЕГИОН: Русија…

Руската армија продолжува да и испорачува на…

Путин: Наместо мајка и татко, родител 1…

Западот сака и кај нас како кај…

(Во живо) Путин: Жителите на четирите региони…

Во тек е церемонијата за припојување на…