„Анонимуси“ испратија порака до Русите: Застанете против Путин

t

Хакерската група „Анонимуси“ објавија порака специјално направена за да допре до руските граѓани, наводно барајќи од нив да застанат против Путин и да го тргнат од власт.
„Вие сте заробени зад железната завеса на пропаганда, а вашата влада се обидува да ве спречи да бидете дел од меѓународен разговор, поради страв од она што би можеле да го дознаете. Режимот на Владимир Путин врши воени злосторства со својата неодамнешна инвазија на Украина. предизвикувајќи голема бегалска криза и безброј случаи на смртни случаи.


Ситуацијата во која се наоѓате е ужасна, но вашата единствена опција да го спречите претстојниот економски колапс и потенцијалната светска војна е да преземете акција за да се спротивставите на војната и режимот на Владимир Путин. Путин го жртвуваше руското население. Во овој момент, најмирниот начин на кој би можел да се стави крај на овој конфликт би било народот на Русија да се крене против Путин и да го отстрани од власт“, ​​се наведува во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Ако ја ограничат цената на нафтата…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија…

Путин: Се решаваат проблемите на руската армија…

Рускиот претседател Владимир Путин, говорејќи за проблемите…

Ќе ги смири ли Ердоган Русија и…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

(Фото) Агенти на Службата за безбедност на…

Катедралната црква „Свето посредување“ во Бориспил во…

Кремљ: Зеленски ако сака може да ја…

Русија верува дека украинскиот претседател Володимир Зеленски…