Објавено на:

Антонов: Русија не капитулира! САД сакаат преговори под нивни услови

t

САД сакаат Русија да преговара за ситуацијата во Украина по нивни услови, изјави рускиот амбасадор во Вашингтон Анатолиј Антонов.

„Би набројал три такви услови. Прво – прекин на непријателствата за време на специјална воена операција. Вториот е да ги повлечеме нашите војници од линијата на 24 февруари годинава. И третото е покајание за сè што е направено.

Цврсто и јасно велиме: нема да има такви капитулации. Никогаш. Цврсто сме убедени дека сите поставени задачи од страна на врховниот командант ќе бидат исполнети“, вели Антонов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Руската армија ќе обезбедува африкански регион богат…

Три земји се согласија, со помош на…

Лукашенко: Ако на браќата Руси им треба…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека неговата…

(Фото) Протести во Приштина: Албанците им порачуваат…

Во американската амбасада во Приштина во моментов…

Зеленски верува дека украинската армија може да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја опиша интензивната…