Апасиев го цитира Вапцаров: СЛОБОДНА ја сакаме, не протекторат!

t

По повод Денот на независноста на Република Македонија, лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук го цитираше Никола Јонков Вапцаров.

– СЛОБОДНА ја сакаме, не протекторат! – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Апасиев: Единствена македонска опозиција што го чува…

Пратеник по Устав и по Деловник има…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Фото) Пратениците на Левица остварија официјална средба…

Денес, 18 октомври 2023 година (среда), претседателот…

Апасиев: Партијата на Мицкоски со ново предавство,…

Говор на претседателот на Левица проф. д-р…