Апасиев: Дали ќе преземете нешто против овие битанги и силеџии, кои еве ви ги даваме со име и презиме?

t

,,Министре и професоре ТУПАНЧЕВСКИ.
Не е во ред да ја пикате главата во песок и да не гледате она што сите го гледаат.

Должите одговори на јавноста – по кој закон, припадник на затворска полиција смее да легитимира учесник на јавен собир?
И дали ќе преземете нешто против овие битанги и силеџии, кои еве ви ги даваме со име и презиме?
‘ , пишува Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…