Апасиев: Двојазичните униформи се воведени со уредба затоа што знаеа дека Законот Левица ќе го блокира – ова немаше да се случи без предавниците од СДС и ДПМНЕ

t

Честито противуставни ДВОЈАЗИЧНИ ПОЛИЦИСКИ УНИФОРМИ. Само Левица ги оспори пред Уставен суд. Ама Кацарска си дреме, или ќе најде некоја фора да ги “легализира”.

Воведени се со владина уредба, оти со закон не можеа (оти сега Левица е таму).

Таман, од денес, ко ќе ве легитимираат џандарите – ќе се осеќате како под вистинска ОКУПАЦИЈА.

Но, не им се лутете на партиите на албанското малцинство. Ништо немаше да можат да сторат без домашните ПРЕДАВНИЦИ од СДС и ДПМНЕ.

#БинационалнаФедерација

Фејсбук статус на Димитар Апасиев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УАПСЕНИ СЕ УШТЕ ТРОЈЦА СРБИ, пренесува Канцеларијата…

Канцеларијата за Косово и Метохија соопшти дека…

Арсовска потврди: Славевски се потпишувал во име…

Трајко Славевски се потпишувал на списокот на…

(Во живо) Арсовска: И покрај сите опструкции…

Реализирани се преку 50% од проектите предвидени…

(Во живо) Мицкоски е способен за навреди,…

Кога гледате од која кујна доаѓаат сите…

ЕКСКЛУЗИВНО – Арсовска: Немам бугарско, имам чешко…

Трагично е некој кој има бугарски пасош…