Апасиев: Дерење на живо – За месец и пол МВР од глоби наплатила 350.000 евра, Владата части патарини

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук сподели податок дека за месец и половина МВР само од радарски контроли и глоби наплатила 350.000 евра, за што вели дека е дерење на живо.

“ДЕРЕЊЕ НА ЖИВО

Сообраќајната полиција, само за месец ипол, од радарски контроли и ГЛОБИ за брзо возење по автопат, наплатила 350.000 ЕУР (со букви: триста и педесет илјади евра) од граѓаните!

+ Четирите патарини накај Штип ви се гратис од Владата. 😉

p.s. Поради ова, Левица се залага за враќање на „казнените поени“ во возачките книшки.

#ОкупационаВлада“, напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Се трага по 24-годишна девојка од скопско

На 22.09.2022 во 09.45 часот во Полициското…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

“Нема пријатели во криза”: Личел на пријателот…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Малолетници приведени поради “тешка кражба” во Скопје

Полициски службеници од единиците за интервентната полиција…