Апасиев: Елајте си на протест, таман Мицко нема да е таму

t

Лидерот на Левица и денеска ги повика граѓаните на протестот поради скандалите на Онкологија.

– Вечер во шест, пак се ПРОТЕСТИРА!

За онкологија, за амнестиите, за студентите, за пензионерите, за лицата со посебни потреби, за загаденоста, за…

p.s. Елајте си, таман Мицко нема да е таму (ќе иде на некој фестивал изглеа) 😍

p.p.s. Ако ви е убаво, ондак ништо!

#ПонеделничкиАнтивладино – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…

(Фото) Европратеникот од Ирска, Мик Волас: Левица…

Познатиот европратеник од Ирска Мик Волас кој…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…