Апасиев: И Борис Џонсон даде оставка, уште Таче остана

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев повика и вечерва на протест против францускиот предлог, а исто така ја искоментира оставката на британскиот премиер Борис Џонсон.

Џонсон денеска поднесе оставка, а тоа беше доволен мотив за Апасиев да објави статус на Фејсбук.

„И Борис Џонсон си даде оставка! Уште Таче остана“, напиша Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потрагата заврши: Во Вардар пронајден трупот на…

Градоначалникот на општина Желино преку социјалните мрежи…

Григоријан Никовски победник на 5км на ,,Скопскиот…

Григоријан Никовски од АК Делта е победник…

Кениецот Киплагат е победник на “Скопскиот маратон“,…

Утринава низ улиците на Скопје, се одржа…

САД за украинското заземање на Лиман: Сега…

Американскиот секретар за одбрана го поздрави украинското…

Календар на МПЦ: Денеска се празнуваат овие…

Според Календарот на МПЦ, денеска се празнуваат…