Апасиев: Левица не е ДПМНЕ па да биде влечена за уши низ Собрание од учките на ДУИ!

t

Левица не е ДПМНЕ па да биде влечена за уши низ Собрание од учките на ДУИ! – напиша на Фејсбук лидерот на Левица, Димитар Апасиев по денешните случувања во Собранието на Република Македонија.

– Ова ќе биде секојдневие ако било кој сатрап во иднина се осмели да фрли макар и еден амандман на народен пратеник од нашите редови.

А нашите редови, од ден на ден се се’ побројни. Се гледаме на избори, за да видиме кој искрено ја сака Македонија, а кој одработува за да тече коруптивниот бизнис со хидроцентралите.

#НемаПредавање

#НиЧекорНазад – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…