Апасиев: Наместо да го затворат, СДС и ДУИ отвараат три нови факултети на Универзитетот “Мајка Тереза”

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев го коментира отварањето на три нови факултети на Универзитот “Мајка Тереза” во Тетово.

– Наместо да го затворат, како одвишен, денес сепаратистите од ДУИ поддржани од бугарофилите од СДС – додека шлапкаа за членството на Шведска и Финска во НАТО – со брзина на светлината прошверцуваа законски измени со кои додадоа ТРИ НОВИ ФАКУЛТЕТИ на државниот Универзитет “Мајка Тереза” за да ги вдомат и докторираат своите неписмени кадри кои утре ќе раководат со вас.

#ОкупационаВлада, напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој што ќе ќари: Меџити генерален секретар,…

По вчерашната средба во штабот на ДУИ…

Вејсели: ДУИ ќе се распадне на три-четири…

Поранешниот пратеник и поранешен лидер на ПДП,…

БОМБА: “Огнените” изнудија смена на претседателството во…

Лидерот на ДУИ и „огнената група“ по…

Божиновски: На изборите во Бугарија води СДСМ!

Денеска во Бугарија се одржаа предвремени парламентарни…

Демант од “Пиксел Груп”: Под секое ниво…

Компанијата "Пиксел Груп" ги демантира обвинувањата од…