Апасиев: Путин дозволи интервју во затвop за Навални, нашиве се плашат од Боки 13

t

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на фејсбук истакна дека дури и Путин дозволи неговиот десидент Алекссеј Навални да даде интервју од затвор, додека на Бојан Јовановски кој е во затвор во демократска Македонија, интервју не му беше дозволено.

„Чекајте малце другари…
Алексеј Навални, наводниот дисидент во Путинова Русија, доби дозвола за интервју во затворот.
Боки 13, во демократска НАТОвска Македонија, не доби дозвола за интервју во затворот!?
Ало, Хелсиншки, Вистиномери, Цивили и Сороспии – се слушаме? Камо “пишчење-вришчење”?“, пишува Апасиев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

50 руски војници се вратиле од украинско…

Педесет руски војници се вратија од украинско…

Лавров пресече: Нема да се обноват поранешните…

Поранешните односи меѓу Русија и Западот нема…

Важна порака од Шојгу до Европа и…

Русија ќе посвети посебно внимание на изградбата…

САД и Русија ќе ја убедуваат Турција…

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин вчера…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…