Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш ја коментира распределбата на ресорите во Владата на Република Македонија.

Како што вели Апасиев, премиерот не ги контролира најважните ресори.

– “Премиер” кој не ги контролира трите клучни ресора во една Република (финансии + здравство + школство) не е премиер, туку статист и малцински партнер во сопствената Влада.

#СдсмПропаѓаТоаМиСеДопаѓа – напиша Апасиев на Фејсбук.

Две од министерствата, финснсии и образование, ги водат кадрите на ДУИ, Фатмир Бесими и Јетон Шаќири, додека во миннистерството за здравство неодамна беше назначен кадарот на Алијанса за Албанците, Фатмир Меџити.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Мицкоски е способен за навреди,…

Кога гледате од која кујна доаѓаат сите…

СИЛУВАЊА, УБИСТВА, КАБЛИ, ОНОКЛОГИЈА… “Приказни од булеварот”…

Фејсбук страната "Приказни од булеварот" објави какви…

Левица бара одговорност од МВР и ОЈО…

Политичката партија Левица бара одговорност за хоророт…

Левица со поддршка за протестот за Онкологија…

Една онколошка клиника треба да ги исполнува…

СДСМ е стожер на проевропскиот фронт, вели…

Во интервјуто за Фронтлајн и Цивил медиа,…