Апасиев: Се ежам од фразата “осум пратеници” – Ладна резерва

t

Лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев, го коментира вчерашното гласање за Законот за амнестија на осудените за 27 април каде осум пратеници од опозицијата не гласаа за законот.

– Се ежам од фразата „ОСУМ ПРАТЕНИЦИ“!

8 пратеници на ДПМНЕ гласаа за Преспански.

8 пратеници на ДПМНЕ не гласаа за амнестија за „27 април“.

Ама, шо би рекол Таче, може ја сум параноичен!?

Еве, не знам.

#ОсумтеминаНаКалето

#ЛаднаРезерва – пишува Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Спроведовте бејрутизација на Македонија, ние сме полупротекторат…

„Воведовте башибозук демократија, ние станавме косовски полупротекторат,…

Aпacиев – каков кpaј: Министрите на Д…

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на Твитер…