Апел за помош: Да помогнеме за Ангела да не биде осудена на мрак!

t

ХУМАНИТАРЕН АПЕЛ за АНГЕЛА

Телефонски број за донации: 143 – 476 (за корисниците на А1 операторот)143-155(за корисниците на Т-Мобиле операторот)

Ангела Арсова (10 год.) ја чека Вашата помош големи луѓе!

Таа има прогресивно губење на видот, губење на тродимензионалноста на перцепцијата и остаток од само 10% видливост.

За да не биде осудена на мрак Ангела ИТНО треба да оди во Германија каде најпрво ќе бидат направени испитувања, а потоа ќе се премине и на операција на очните нерви.

Операцијата и болничкиот третман чинат 13.200 Евра, средства кои нејзиното семејство ги нема и чекаат хумани граѓани да им помогнат за да побараат медицински спас во странство за видот на АнгелаТел. број за донации: 143 – 476 (за корисниците на А1 операторот)143-155(за корисниците на Т-Мобиле операторот)Трансакциската сметка од Стопанска Банка: 200-0039207109-89 Корисник: Милица Панова Арсова (нејзината мајка)Број за странски донации

SWIFT: TUTNMK22 IBAN MK 7210501642478642, Адреса: „Мајка Тереза“ бр. 1000 Скопје. Вашето малку одвоено за Ангела, за неа во моментот значи СЕ’!

Линк од Фејсбук статусот: https://www.facebook.com/malinovskimartin/posts/10227399942645385

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина очекува 16 милијарди долари дополнителна помош…

Украинскиот премиер, Денис Шмихал, изјави дека Украина…

(Фото) “Србија има моќен сојузник”: Како Русија…

Русија со оружје им помага на браќата…

ДНО! Го загубивме човечкото во нас: Во…

Во кутијата за донации за помош на…

Киев добил 6,5 милијарди долари од Западот…

Киев добил 6,5 милијарди долари од Западот…

(Видео) Шварценегер со апел до Путин: Ова…

Холивудскиот актер, Арнолд Шварценегер го замоли рускиот…