Апел за помош: Потребни се средства за лекување на младо момче болно од рак

t

Низ медиумите и социјалните мрежи се шири апел за помош на младиот Никола Ѓорѓиев. 

Како што се пренесува младиот Никола боледува од рак на коските и потребни му се средства за негово понатамошно лекување.

Сите хумани граѓани може да донираат на трансакциската сметка: 200003717578051

Од она што го споеделуваат твитерџиите, Никола нема родители и живее со неговите баба и дедо. Се повикуваат сите хумани граѓани да му помогнат да го продолжи своето лекување. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција ќе добие 2,25 милијарди евра помош…

Поплавите предизвикаа штета на над 700 квадратни…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…

Украина очекува 16 милијарди долари дополнителна помош…

Украинскиот премиер, Денис Шмихал, изјави дека Украина…

(Фото) “Србија има моќен сојузник”: Како Русија…

Русија со оружје им помага на браќата…

ДНО! Го загубивме човечкото во нас: Во…

Во кутијата за донации за помош на…