Апел за помош: Потребни се средства за телото на Сашо Ангеловски да се донесе од Италија во Македонија

t

Почитувани читатели на Инфомакс, ве замолуваме доколку сте во можност да помогнеме телото на Сашо Ангеловски да биде вратено во Македонија, за неговото семејство да може достојно да се збогува со него.

-Апелираме за помош за фамилијата на Сашо Ангеловски – (Кумановец)- за да може да се донесе од Италија( каде беше работно), дома кај фамилијата.

Знаеме дека има добри луѓе да помогнат за нашиот сограѓанин, кој е татко на три малолетни деца, и сопруга која не е во работен однос.Им треба финансиска помош за транспорт на починатото лице , од Италија до Скопје.

Однапред Ви благодарам на сите.

Во прилог трансакциона сметка од неговата сопруга. – напиша на Фејсбук Тања Ангеловска.

За жителите на Скопје и Кисела Вода кои сакаат да донираат, оставени се кутии за донација во кафичите Даст, Менхетен и Сториа како и во маркетите Вајота во Драчево.

Однапред Ви благодариме за хуманоста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција ќе добие 2,25 милијарди евра помош…

Поплавите предизвикаа штета на над 700 квадратни…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…

Украина очекува 16 милијарди долари дополнителна помош…

Украинскиот премиер, Денис Шмихал, изјави дека Украина…

(Фото) “Србија има моќен сојузник”: Како Русија…

Русија со оружје им помага на браќата…

ДНО! Го загубивме човечкото во нас: Во…

Во кутијата за донации за помош на…