Апел за помош: Потребни се сретства за рехабилитација на Матеј Алексоски

t

Недотасуваат средства за рехабилитација на Матеј Алексоски од Прилеп, кој има потреба од третман во бања.

Ги замолуваме сите кои се во можност да донираат средства на следната жито сметка:


200001992069107 во Стопанска банка, Скопје на име Матеј Алексоски.

Недостасуваат уште 800 евра за Матеј да може да го добие потребниот третман.

Во продолжение документите за состојбата на Матеј:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Шварценегер со апел до Путин: Ова…

Холивудскиот актер, Арнолд Шварценегер го замоли рускиот…

Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на…

Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на…

Илон Маск со апел до Западот: Да…

Извршниот директор на SpaceX и Tesla, Илон…

Апел за помош: Потребни се средства за…

Перо Рујковски од гевгелиско Миравци  кој во…

Да им помогнеме на луѓето зафатени од…

Црвениот крст на Република Македонија продолжува и…