Објавено на:

Апсења низ Белград – Повеќе од 20 лица осомничени за перење пари

t

Повеќе од 20 членови на две меѓусебно поврзани групи осомничени за перење пари се уапсени на повеќе локации во Белград, пишуваат медиумите во соседството.

Акцијата за апсење ја спроведуваат припадници на МУП по наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград.

Во тек е претрес на становите на осомничените.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РУСИТЕ НА НОЗЕ: Загинаа руски мировници во…

Во Нагорно-Карабах е пукано врз автомобил со…

“Мост” го улови бугарскиот амбасадор во Албанија:…

Продолжува бугарската пропаганда за асимилација на Македонците…

Зеленски и Лавров во иста просторијa

Се очекува денес на маргините на Генералното…

(Фото) Воспитувачка во градинка во Аеродром на…

После 4 месеци од завршната приредба на…