Апсење во Аеродром, Гази Баба и Бит Пазар – кај уапсените пронајдена марихуана

t

„Денес во во 00.05 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ц.С.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 23.15 часот во парк-шума Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.А.(48) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.


Исто така вчера во 14.10 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Р.(34) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограбена и претепана скопјанка во Карпош

На 27.05.2022 во 09.00 часот Т.Л.(74) од…

Започнува зрачењето: Три компании во трка за…

– По завршувањето на јавната расправа до…

Бугарскиот амбасадор во САД: Има обид да…

„Има обид да се протурка резолуција со…

Лозарите оставени на цедило: Нема договор за…

По соопштението на ВВ „ Тиквеш “„за…

Работник во Македонија почина од струен удар

МВР објави дека работник во фабрика во…