Објавено на:

Апсење во Гостивар: 29 годишна жена ќе биде спроведена во Идризово

t

Во близина на автобуската станица во Гостивар, денеска во 09.45 часот полициски службеници од СВР Тетово – Полициска станица Гостивар ја лишиле од слобода М.И.(29) од гостиварското село Вруток.

Таа била барана со потерница од Основен суд Тетово за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело по член 237 ст.1 од Кривичниот законик.

Од МВР информираа дека лицето ќе биде спроведеното во установата за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

Апсење во Прилеп: Полицијата пронајде марихуана

Четири лица се приведени, а 16 возачи…

(Видео) МВР со детали за опожареното возило…

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската…

Акција на МВР: Приведени седум албански државјанки…

Полициски службеници од тетовската полиција во координација…