Објавено на:

Апсење на Бит Пазар: Акција на интервентната полиција

t

Од МВР соопштуваат дека на 05.03.2022 во 05.00 часот во објект на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е затекнат и лишен од слобода О.М.(24) од Скопје при извршување на кривично дело тешка кражба. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…