Апсење утринава во Тетово: Приведен 26 годишник, во неговиот дом пронајдена дрога

t

Денеска (22.04.2022) во 08.00 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.М.(26) од Тетово. Имено, по претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во дом и други простории кај Д.М., во врска со кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик, при што биле пронајдени марихуана и дробилка.

Д.М. е приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија има најскапи бензин и дизел во…

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо…

Кинеските воени вежби се подготовка за инвазија…

Министерот за надворешни работи на Тајван денеска…

(Фото) Уште една тура злато фатено на…

Српската Царина вчера во соработка со полицијата…

MНР: Ги отфрлиме сите наводи дека се…

Во врска со појавени шпекулации во јавноста…

Русија ќе гради воена база во Србија…

Русија размислува да изгради руска воена база…