Апсиев: Азербејџан ја нападна Ерменија, ЕУ ќути – Зборувајте ми за европски принципи и вредности

t

Азербејџан на полноќ ги нападна ерменските воени сили, соопштија ерменските медиуми утрово кои додаваат дека во Нагорно Карабах има силен артилериски оган.

Ерменија најави дека за решавање на ситуацијата ќе бара помош од Русија, ОДКБ и ОН.

Ваквите случувања ги коментира лидерот на “Левица”, Димитар Апасиев кој на Фјесбук напиша:

“Урсула од ЕУ отиде во Азербејџан (да купи енергенси).

Азербејџан ја нападна Ерменија.

ЕУ си ќути. 🤫

Зборувајте ми за принципи и “европски вредности”. 🤡

#ЕУфундаментализам“, напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Вооружен напад врз амбасадата на Азербејџан…

Вооружен напад е извршен врз амбасадата на…

(Фото) Македонските фудбалери изгубија од Азербејџан: Ковачевски…

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа да победи ниту…

Ковачевски се сретна со претседателот на Азербејџан:…

Премиерот Димитар Ковачевски во рамки на првата…

Пелоси се правда: Посетата на Ерменија беше…

Посетата на делегација на американскиот конгрес на…

Ерменија и Азербејџан договорија примирје и прекин…

Благодарение на меѓународните напори Ерменија и Азербејџан…