Објавено на:

Арсовска на увид на улицата „Радишанска“ – проект кој е од големо значење за граѓаните на градот Скопје

t

Денес извршивме увид на реконструкцијата на улицата „Радишанска“ во Бутел, проект кој е од големо значење за граѓаните на градот Скопје кои секојдневно се движат по овој потег.

Согласно проектот за реконструкција на ул. „Радишанска“, коловозот се реконструира по целата должина на улицата 1.100 метри на површина од 7363 метри квадратни, врз нова и стабилизирана основа која ќе овозможи зголемена безбедност на овој потег за сите учесници во сообраќајот.

Со реконструкција на оваа улица исполнуваме уште едно ветување од програмата „За Модерно Скопје“ , стои во објавата на Градоначалничката на Град Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пародија: Членови ќе му се заколнуваат…

Луѓе од партијата блиски до Мицкоски се…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

(Видео) Мицкоски никогаш не може да биде…

Како Груевски може да влијае врз пратениците…

(Видео) Ако Груевски се врати во Македонија,…

Мицкоски се договори со странците дека ќе…

(Во живо) Закон за амнестија е потребен,…

Факт е дека членот 353 од КЗ,…