Арсовска: Град Скопје формира 24 часовна служба за брза реакција

t

Град Скопје формира 24 часовна служба за брза реакција на повик на граѓаните.
Од страна на Градот назначени се одговорни лица кои секторски ќе одговараат на барањата на граѓаните, а дополнително се екипира и служба за брзи реакции составена од претставници од сите јавни претпријатија во надлежност на градот, кои ќе делуваат со цел брзо и ефикасно решавање на предизвиците со кои се соочуваат граѓаните.
Ова е едно од ветувањата како дел од проектите кои се спроведуваат уште во првите 82 дена од мандатот. Овие проекти се дел од превземањето активности на овозможување ефикасно ефективно работење на градската администрација во служба на граѓаните, која ќе допринесе Скопје да биде функционален град кој нуди брзи, квалитетни и навремени услуги за скопјани.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од 6 скопски општини утре без…

Без електрична енергија утре ќе останат делови…

Ковачевски смирува: Скопјани нема да останат без…

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека владата ќе…

Семејна драма во Скопје: Син го претепал…

На 27.06.2022 во 23.20 часот во Полициската…

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Трагедија во Скопје: 19 годишник прегази пешак

Уште еден пешак викендов настрада на скопските…