Арсовска: Екипите на Град Скопје интензивно работат на терен за расчистување на состојбите предизвикани од невремето

t

Екипите на Град Скопје интензивно работат на терен за расчистување на состојбите предизвикани од невремето како и на средување по обилните врнежи на трасата по која утре се одржува Скопскиот Маратон.

Јавните претпријатија Улици и патишта, Водовод, Комунална Хигиена и Паркови и зеленила, активно работат на терен од рано наутро за чистење на атмосферската канализација и сливниците пред најавеното невреме особено на детектираните критични точки, како и на расчистување на терен по невремето.

Фејсбук статус на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…