Арсовска: Екипите на Град Скопје интензивно работат на терен за расчистување на состојбите предизвикани од невремето

t

Екипите на Град Скопје интензивно работат на терен за расчистување на состојбите предизвикани од невремето како и на средување по обилните врнежи на трасата по која утре се одржува Скопскиот Маратон.

Јавните претпријатија Улици и патишта, Водовод, Комунална Хигиена и Паркови и зеленила, активно работат на терен од рано наутро за чистење на атмосферската канализација и сливниците пред најавеното невреме особено на детектираните критични точки, како и на расчистување на терен по невремето.

Фејсбук статус на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…

Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Да не беше Русија кој ќе ви…

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија…

Скопјанец пронајден мртов во викендица

На 27.01.2023 околу 12.35 часот во СВР…