Арсовска: Значителни се казните за оние кои загадуваат, нема да има селективност!

t

На денешната прес-конференција Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, меѓудругото беше прашана и за тоа колку казни има напишано Градот кон загадувачите, па следуваше одговорот од Арсовска.

,,Значителни се казните за оние кои загадуваат. Некаде до 100.000 илјади евра се казните. Верувам и понатаму дека ќе се продолжи со оваа пракса. Нема да има селективност, нема да има неказнливост кон они луѓе кои ќе се обидат да направат прекршок и да ја загадуваат животната средина и да влијаат на квалитетот на животот на скопјани. Активно треба да се вклучат и Министерствата, бидејќи оваа работа не е случајна” , изјави Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма на “Бит Пазар”: Пукал со пиштол…

На 12.08.2022 во 11.40 часот во Полициска…

Тие не се “непријатели” како нас: Гаспром…

Руската енергетска компанија „Газпром“ го зголеми протокот…

Мелничарите предупредуваат: Народот ќе остане без леб…

По лавината реакции во јавноста околу поскапувањето…

НАТО развива посебен план за Босна и…

НАТО го информираше Министерството за надворешни работи…

Траги-комедија: Хрватите всушност се “Бугари” според најновата…

По Македонците и Хрватите биле Бугари, пишува…