Арсовска на Велигденска миса во Католичката црква во Скопје, им го честиташе празникот на сите верници

t

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, присуствуваше на Велигденската миса во Католичката црква во Скопје, од каде им го честиташе најголемиот христијански празник на сите верници кои го слават овој празник според Грегоријанскиот календар.

„Вечерва на покана на Монсињор д-р Киро Стојанов, католички бискуп на Скопската бискупија и Струмичко-скопски епарх за Католиците од византиски обред во Македонија, присуствував на Велигденското бдение.
На сите христијански верници кои го прославуваат Велигден според Грегоријанскиот календар им го честитам најголемиот христијански празник Велигден, со желби за добро здравје, мир, хармонија и среќа.“ – напиша Арсовска на својот ФБ профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велигденските пости имаат повеќе празници: Еве што…

Започнаа велигденските пости. За време на велигденските…

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…