Арсовска на средба со италијанскиот амбасадор: Продолжуваме со заедничките активности

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска оствари средба со италијанскиот амбасадор во Македонија, Н.Е Андреа Силвестри со кој разговарале за идните активности на градот и соработката со Италија.

– Денеска остварив средба со Амбасадорот на Република Италија во Македонија, Н.Е. Андреа Силвестри, на која разговаравме за тековните и идните активности на Градот Скопје со фокус на билатералната соработка, годинава кога одбележуваме 30 години од воспоставување на дипломатски односи меѓу Македонија и Италија.

Добрата соработка меѓу Градот Скопје и Амбасадата на Република Италија, продолжува преку размена на позитивни практики и воспоставување на нови партерства во различни сфери на општественото живеење особено во културата, економијата и заеднички меѓународни проектни активности. – напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

Полски дипломат: Русија стои позади мигрантската криза…

„Некој им помагага на илјадниците мигранти од…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Силни земјотреси во Грција и Италија утрово!

Серија земјотреси утрово ги стресоа Грција и…