Објавено на:

Арсовска: Од утре започнува градежната инфраструктурна офанзива во Општина Ѓорче Петров

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје” градоначалничката Данела Арсовска најави дека од утре почнува градежната инфраструктурна офанзива во Општина Ѓорче Петров каде започнува реконструкција на повеќе повеќе од дваесет улици и тоа во населените места Волково, Кисела Јабука, Даме Груев, Ново Село и Стопански Двор.

“Утре ќе го најавиме проектот за реконструкција на повеќе од дваесет улици во Ѓорче Петров. Се работи за едно значајно решение за жителите кои живеат во тие населени места. Тие дваесет улици никогаш немале асфалт и тоа е нешто што требало да се нарпави одамна. Сите граѓани кои живеат во Скопје треба да се почуствуваат дека живеат во 21 век.” – изјави Арсовска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо невреме ја зафати Србија

Невреме ја зафати Србија, па така на…

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе…

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во…

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

Молдавија ќе купува природен гас од Романија

Претседателката на Молдавија, Маја Санду, која е…

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…