(Видео) Арсовска открива: Загадувачите физички ги напаѓаат инспекторите за животна средина!

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своето гостување вечерва на Инфомакс во емисијата „Наше Скопје“ откри дека загадувачите физички ги напаѓаат инспекторите за животна средина.

,,Граѓаните сами гледаат, доколку шутот е расфрлан, тогаш тоа се прави со намера. Кога ќе видите дека дента се фрлани цели троседи, а вчера имало акција за чистење, тогаш сфаќате дека се се прави намерно. Толку многу се бориме со овие луѓе кои пари прават од овие диви депонии. Моја искрена заложба е да живееме во чист град. Ниту еднаш во овие шест месеци не бил загаден воздухот над дозволеното. Сепак, има луѓе кои сеуште прават диви депонии, па дури и инсекторите физички се нападнати, ова треба да биде за секоја осуда” , рече Арсовска.

Следете ја емисијата во живо подолу:

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=565633165139631&notif_id=1654455765404816&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…