Арсовска: Отпочнато е чистењето на реката Вардар, oваа година исто така отпочнува и целосното чистење на општина Сарај

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своето гостување вечерва на Инфомакс во емисијата „Наше Скопје“ рече дека од утре Градот Скопје започнува со прскање против комарци, нешто што во минатото беше сериозен проблем на територија на Град Скопје и што најмногу ги мачеше ,,скопјани”.

,,Се следи прогнозата во Скопје која исто така треба да биде добра за прскањето против комарци, оваа година сите процеси се отпочнати за подобар живот во Скопје”.

Градоначалничката на Град Скопје од гледач беше прашања и за тоа кога е планирано чистење на дрвата, грмушките кај касарната Илинден..

,,Отпочнато е чистењето на реката Вардар. Оваа година исто така отпочнува и целостно чистење од општина Сарај, Ѓорче Петров па се до општина Автокоманда” , вели Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се трага по 17-годишно момче од Скопје

На 15.08.2022 во 00.10 часот во Полициската…

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…