Арсовска: Парите од Градска куќа ги немаше – има истрага

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје”, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека парите од Градска куќа ги немаше и има активна истрага

„Пари од градска куќа немаше во буџетот на Град Скопје. Тоа што било влезено си е во редовниот буџет и е потрошено. Градот Скопје се соочи како што кажав со таква состојба да е презадолжен и во делот на склучени повеќегодишни договори каде што има заробени средства коишто не може да се користат за други проекти, нормално оние кои се отпочнати, отпочнати се без соодветно планирање“, истакна Арсовска.

„Во овој дел не би коментирала повеќе бидејќи има институции коишто треба да ги разгледуваат овие предмети и колку што знам има нешто активно. Не би коментирала повеќе на оваа тема, за да не периодицираме“, надополна градоначалничката на Град Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: “Северна Македонија деновиве е претворена во…

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар…

Мирот, стабилноста и безбедноста се осигурани за…

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ,…

Значи не постоеле?! Македонскиот дел од Комисијата:…

По објавените решенија на Заедничката мултидисциплинарна комисија…

Бугарија будно следи: Засега немало да се…

Софија ги регистрира критиките во македонската јавност…